Годинник

Каталог файлів

Головна » Файли » класному керівнику » виховні години

стаття про проведення години спілкування "Толерантність"
10.01.2016, 20:43

Толерантність – шлях до порозуміння

 (година спілкування  в 10-П класі)

Людина, яка робить інших щасливими,

не може сама бути нещасною.

К.Гельвецій

             Як навчитися  чути, поважати думки один одного? Як уникати конфліктів? Жити дружно, спілкуватися толерантно? На ці та інші питання  шукали  відповіді учні Вознесенського ліцею «Інсайт».

             16 листопада 2015 року, у Міжнародний день толерантності, ліцеїсти розпочали день з посмішки, дарували смайлики та добрі побажання учителям, однокласникам, перехожим на вулиці, продавцям та покупцям в магазинах.

              Протягом дня відбувалися різні заходи: загальноліцейна акція «Молодь за толерантність», соціологічне опитування  та анкетування «Діагностика толерантної особистості», «Пошта добрих слів».

             У 10-П класі відбулася година спілкування «Толерантність – шлях до порозуміння». Оригінальні та цікаві форми роботи допомогли нам усвідомити поняття «толерантність», виявити  ознаки толерантної людини,  відпрацювати у конкретних життєвих ситуаціях модель толерантної поведінки. Зокрема під час вправи «Вітання в різних країнах», ми  не тільки дізналися про різні традиції і звичаї народів світу, а й зрозуміли, що вітання, це в першу чергу вияв поваги один до одного. Зворушливою та повчальною стала легенда про мудреця, білого та темношкірого чоловіка, інтерактивна вправа «Біла ворона», які допомогли усвідомити, що кожна людина індивідуальна і неповторна, має таланти, які слід цінувати, але найголовніше, що такі люди теж потребують підтримки і допомоги. А доповненням до цього стала  поетична родзинка  -  поезія   «Ти знаєш, що ти – людина» В.Симоненка.   Доречним був і перегляд мультфільмів  «Ми разом» та «Місток», після яких учні зробили певні висновки:

  • «Ми всі такі різні, але в нас й багато спільного. Ми всі хочемо бути щасливими, хочемо, щоб нас розуміли, любили» (Чумак Саша).
  • «Іноді , для того щоб досягти розуміння, нам потрібно не багато сили, а тільки невеликий компроміс. Прислухатися один до одного, зрозуміти і не боятися зробити перший крок. Від цього обидві сторони будуть у виграші.  І наступного разу, можливо, перший крок буде робити інша сторона» (Коршунович Аліна).

              Протягом заходу учні працювали в групах. Кожна з яких мала свої завдання, зокрема  -   «Науковці» - пояснювали терміни, пов’язані з поняттям «толерантність», «Юристи» - опрацьовували документи, «Конституцію України» та  «Конвенцію про права дитини», «Історики» досліджували  історичні факти, «Практики»  аналізували  життєві ситуації, проводили досліди та практичні завдання.   Всі були активні і зацікавлені. Завдяки годині спілкування учні усвідомили поняття «толерантність» і встановили свій рівень толерантності. Наприкінці заходу був доведено: толерантним бути не просто, але необхідно. Всі були задоволенні годиною спілкування і, безумовно, кожен отримав такі  необхідні в наш час знання. 

           Майбутнє світу за новим поколінням. Тож давайте зробимо так, щоб наш світ був повний тепла і любові. Це в деякій мірі і в наших руках! У руках кожного з нас!

                                                                          

 Ковпак Юлія та

Скрипник Катерина,

учениці 10-П класу

Категорія: виховні години | Додав: teachers
Переглядів: 860 | Завантажень: 0 | Коментарі: 5 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Цитати
Міні-чат

Гості онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0