Годинник

Каталог файлів

Головна » Файли » Методична скарбниця вчителя » конкурс "Учитель року"

Есе вчителя "На терезах життя"
01.12.2013, 20:27

На терезах життя

 Йти на роботу з радістю … Мабуть, не кожен учитель прокидається і прямує до школи з цим відчуттям. Ольга Миколаївна серед тих, хто одержує насолоду від своєї роботи, від спілкування зі своїми колегами, учнями, випускниками.

 Як один день промайнули 20 років роботи у школі. І хоч бувало складно, і втома давалася взнаки, і непорозуміння, і образи, та все ж не уявляла себе в іншій сфері, приміром на базарі, де опинилося багато колег, одногрупників. Були й думки стати домогосподаркою, але вже під кінець відпустки «тягло» на роботу…

А починалося все, як у багатьох дівчаток.  Це гра у школу. Правда,  в класі четвертому, у творі «Ким я мрію стати», школярка Оля написала, що хоче бути  міліціонером, мабуть, під впливом радянських детективів, зокрема фільму «Місце зустрічі змінити не можна». А ось усвідомлено почала мріяти про професію вчителя  з восьмого класу. І хоча батьки були далекі від освіти та все ж підтримували доньку у такому самовизначенні.                                  

У школі, як не дивно,  улюбленим предметом Олі була алгебра. Молода вимоглива вчителька математики на уроці та чарівний хореограф після уроків заполонила душу старшокласниці. А взагалі,  чим  тільки не займалася у шкільні роки Ольга: і танцями, і вишиванням, і декламуванням, і спортом, і акторською майстерністю. А в 9 класі знову почала «грати в школу», стала піонервожатою в «п’ятачків», проводила з малечою багато ігор, конкурсів, допомагала виконувати домашнє завдання.

         А ось ще один яскравий приклад дитинства. Вчителька згадує, як в школу приїхали  шефи школи, моряки з теплоходу «Парфентій Гречаний», приймали третьокласників в піонери. Їй пов’язали галстук не гості, а старшокласниця. Тоді вона ще не знала, що доля зведе її з людьми цієї професії…

          Спогади… спогади… як давно це було. Вчителька переконана, що їхні шкільні роки були яскравішими, цікавішими, насиченішими. Сьогоднішні школярі втратили в якійсь мірі живе спілкування, яке не заміниш    ні мобільним телефоном, I-Padом, ні перебуванням в «Контакті».                           

У 2002 році у  місті Вознесенську було відкрито ліцей «Інсайт», куди було запрошено Грижимайло Ольгу Миколаївну. Працювати в такому закладі цікаво та відповідально. Відзначили свій  перший «серйозний» ювілей -10-річчя, за цей час як класний керівник випустила у світ 6 випусків, а це 120 ліцейних зірок, у числі яких  і її донька Ілонка.

          Головним завданням, яке ставить перед собою вчитель, дати учням не тільки міцні знання, потрібні для навчання у ВНЗ, а й виховати їх порядними людьми, допомогти визначитись у житті. Безумовно, вимоги до сучасного вчителя з кожним роком збільшуються, їх диктує час, пульс 21 століття. Який він учитель нової епохи? Головною проблемою, яка стоїть і стоятиме перед ним, буде проблема спілкування. Адже в ній зливається все: і ерудиція вчителя, і його працездатність, і діапазон думок, і професіоналізм – все те, що дає можливість  бути Творчим Учителем.

 

Категорія: конкурс "Учитель року" | Додав: teachers
Переглядів: 2287 | Завантажень: 0 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Цитати
Міні-чат

Гості онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0